Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN)

Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN) je jedním ze základních registrů veřejné správy. Je veřejným seznamem, nevede žádné osobní údaje a je jedinečným zdrojem adres nejen pro veřejnou správu. Obsahuje také údaje o územních prvcích, územně evidenčních jednotkách a jejich vzájemných vazbách. 
Novinky  
 • Od 12. 1. 2022 již dochází k přenosu dat z ISKN do RÚIAN a parcely jsou v RÚIAN i VDP aktuální.
  Zveřejněno 17. 1. 2022
   
 • Od 10. 12. 2021 nedochází k přenosu dat z ISKN do RÚIAN, což má za následek neaktuálnost parcel ve Veřejném dálkovém přístupu k datům RÚIAN (VDP).
  Zveřejněno 4. 1. 2022
   
 • Ve dnech 10. – 11. 12. proběhla instalace nové verze ISÚI a VDP na produkční prostředí. Jedná se o technickou dodávku s minimálním dopadem na uživatelské rozhraní. Po instalaci v ISÚI probíhají archivace tabulek, které mohou mít vliv na zhoršené odezvy a omezení funkčností souvisejících s historickými údaji. Dokončení archivace předpokládáme v druhé polovině tohoto týdne.
  Zveřejněno 13. 12. 2021
   
 • Dne 12. 10. 2021 byly vyhlášeny a uveřejněny ve Sbírce zákonů č. 372/2021 Sb. celkové výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Státní volební komisí byly odemčeny volební okrsky v RÚIAN a nyní je možné měnit jejich vymezení.
  Zveřejněno 25. 10. 2021
   
 • Archiv všech novinek

VEŘEJNÝ DÁLKOVÝ PŘÍSTUP
K datům Registru územní identifikace, adres a nemovitostí (vyhledání prvků, ověření adresy, zobrazení mapy, výměnný formát).
APLIKACE PRO KONTROLU DAT
Prostřednictvím aplikace lze vyhledat chyby nebo podezření na chybně vedené údaje v RÚIAN.
UŽIVATELSKÁ PODPORA
Kontaktní formulář a telefonická podpora pro uživatele ISÚI a VDP.
REKLAMAČNÍ FORMULÁŘE
Formuláře umožňují externím uživatelům zadat reklamaci prvků vedených v RÚIAN.
logo Integrovaný regionální operační program

Projekt „Vybudování Registru územní identifikace, adres a nemovitostí a modernizace Informačního systému katastru nemovitostí ČÚZK„ je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Registrační číslo projektu: CZ.1.06/1.1.00/03.05893.
Datum poslední aktualizace: 17.09.2021