Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN)

Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN) je jedním ze základních registrů veřejné správy. Je veřejným seznamem, nevede žádné osobní údaje a je jedinečným zdrojem adres nejen pro veřejnou správu. Obsahuje také údaje o územních prvcích, územně evidenčních jednotkách a jejich vzájemných vazbách. 
Novinky  
 • Uživatelům webových služeb ISÚI oznamujeme, že dne 11. 6. 2024 dojde k výměně SSL certifikátů u aplikací ČÚZK. Pokud vaše aplikace vyžadují uložení certifikátů na vaší straně, vyměňte certifikáty včas za nové. Nový certifikát, včetně certifikátu vydávající CA (Vydávající CA: GeoTrust TLS RSA CA G1, root CA: DigiCert Global Root G2). V opačném případě může být aplikace ČÚZK považována na nedůvěryhodnou. 
  Zveřejněno 5. 6. 2024
   
 • Na stránce Změny v aplikacích ISÚI a VDP byl vystaven dokument Novinky ve verzi 3.6, který popisuje přehled změn v ISÚI, VDP a RÚIAN v nové verzi 3.6, která se instaluje 13.10.2023. Zároveň byly aktualizovány související dokumenty (návody), na které mají změny dopad.
  Zveřejněno 12. 10. 2023
   
 • Od 4. 9. 2023 je k dispozici nová verze reklamačních formulářů umožňující externím uživatelům zadat reklamaci prvků vedených v RÚIAN https://reklamace.cuzk.cz/. Nově lze u stavebních objektů zaslat reklamaci na technickoekonomické atributy, obvod, změnu typu resp. čísla stavebního objektu a změnu data dokončení nečíslovaných stavebních objektů. K dispozici je nově i reklamace na definiční bod parcely.
  Zveřejněno 6. 9. 2023
   
 • Po instalaci nové verze ISÚI do produkčního prostředí dne 7. 3. 2023 byla nasazena funkčnost (Ověřit v registrech) pro ověření počtu subjektů na adresních místech, viz kapitoly 4.3.3.6. a 4.6.3. v dokumentu ISÚI – příručka pro uživatele.
  Zveřejněno 10. 3. 2023
   
 • Archiv všech novinek

VEŘEJNÝ DÁLKOVÝ PŘÍSTUP
K datům Registru územní identifikace, adres a nemovitostí (vyhledání prvků, ověření adresy, zobrazení mapy, výměnný formát).
APLIKACE PRO KONTROLU DAT
Prostřednictvím aplikace lze vyhledat chyby nebo podezření na chybně vedené údaje v RÚIAN.
UŽIVATELSKÁ PODPORA
Kontaktní formulář a telefonická podpora pro uživatele ISÚI a VDP.
REKLAMAČNÍ FORMULÁŘE
Formuláře umožňují externím uživatelům zadat reklamaci prvků vedených v RÚIAN.
logo Integrovaný regionální operační program

Projekt „Vybudování Registru územní identifikace, adres a nemovitostí a modernizace Informačního systému katastru nemovitostí ČÚZK" byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Registrační číslo projektu: CZ.1.06/1.1.00/03.05893.

Logo NPORozvoj projektu „Registru územní identifikace, adres a nemovitostí" je podpořen z Národního plánu obnovy.
Datum poslední aktualizace: 17.09.2021