Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN)

Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN) je jedním ze základních registrů veřejné správy. Je veřejným seznamem, nevede žádné osobní údaje a je jedinečným zdrojem adres nejen pro veřejnou správu. Obsahuje také údaje o územních prvcích, územně evidenčních jednotkách a jejich vzájemných vazbách. 
Novinky  
 • V souvislosti s připravovanou dodávkou RÚIAN/ISÚI/VDP verze 3.4, jejíž instalace je naplánovaná na 1. 7. 2022, upozorňujeme na úpravy datového obsahu RÚIAN v poskytovaných službách a datech vyvolané zrušením okresu Praha. Změny jsou popsány v dokumentu Dopady zrušení okresu Hlavní město Praha.pdf.
  Zveřejněno 22. 6. 2022
   
 • V části Metodika a legislativa >> Kontroly přenesené působnosti byl aktualizován tzv. „Standard pro oblast kontroly editace údajů ISÚI/RÚIAN“ (dále jen "Standard RÚIAN"), který je metodickým návodem při provádění kontrol přenesené působnosti obcí na úseku RÚIAN. Standard RÚIAN byl doplněn o kontrolu přístupových oprávnění uživatelů ISÚI dle zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti, ve znění pozdějších předpisů a související vyhlášky č. 82/2018 Sb., o kybernetické bezpečnosti.
  Zveřejněno 4. 5. 2022
   
 • Rozhodnutím prezidenta republiky byly vyhlášeny podzimní volby 2022 do Senátu Parlamentu České republiky, do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech a do zastupitelstva hlavního města Prahy a zastupitelstev jeho městských částí, což bylo zveřejněno ve Sbírce zákonů dne 13. 4. 2020 (předpis č. 81/2022). Od vyhlášení voleb do vyhlášení celkových výsledků voleb Státní volební komisí jsou Ministerstvem vnitra uzamčeny volební okrsky, a proto nyní nelze měnit vymezení volebních okrsků v ISÚI/RÚIAN.
  Zveřejněno 13. 4. 2022
   
 • Nové soubory speciálního VFR s účelovými územními prvky: Dne 1. 4. 2022 byly do RÚIAN zapsány dobývací prostory vedené jako účelové územní prvky podle §29, odst. 2 zákona č. 44/1988 Sb. (horní zákon). Data s dobývacími prostory můžete stahovat ve formátu VFR přes VDP: https://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/vymennyformatspecialni/vyhledej.
  Zveřejněno 1. 4. 2022
   
 • Archiv všech novinek

VEŘEJNÝ DÁLKOVÝ PŘÍSTUP
K datům Registru územní identifikace, adres a nemovitostí (vyhledání prvků, ověření adresy, zobrazení mapy, výměnný formát).
APLIKACE PRO KONTROLU DAT
Prostřednictvím aplikace lze vyhledat chyby nebo podezření na chybně vedené údaje v RÚIAN.
UŽIVATELSKÁ PODPORA
Kontaktní formulář a telefonická podpora pro uživatele ISÚI a VDP.
REKLAMAČNÍ FORMULÁŘE
Formuláře umožňují externím uživatelům zadat reklamaci prvků vedených v RÚIAN.
logo Integrovaný regionální operační program

Projekt „Vybudování Registru územní identifikace, adres a nemovitostí a modernizace Informačního systému katastru nemovitostí ČÚZK„ je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Registrační číslo projektu: CZ.1.06/1.1.00/03.05893.
Datum poslední aktualizace: 17.09.2021