Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN)

Registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN) je jedním ze základních registrů veřejné správy. Je veřejným seznamem, nevede žádné osobní údaje a je jedinečným zdrojem adres nejen pro veřejnou správu. Obsahuje také údaje o územních prvcích, územně evidenčních jednotkách a jejich vzájemných vazbách. 
Novinky  
 • Na stránce Změny v aplikacích ISÚI a VDP byl vystaven dokument Novinky ve verzi 3.6, který popisuje přehled změn v ISÚI, VDP a RÚIAN v nové verzi 3.6, která se instaluje 13.10.2023. Zároveň byly aktualizovány související dokumenty (návody), na které mají změny dopad.
  Zveřejněno 12. 10. 2023
   
 • Od 4. 9. 2023 je k dispozici nová verze reklamačních formulářů umožňující externím uživatelům zadat reklamaci prvků vedených v RÚIAN https://reklamace.cuzk.cz/. Nově lze u stavebních objektů zaslat reklamaci na technickoekonomické atributy, obvod, změnu typu resp. čísla stavebního objektu a změnu data dokončení nečíslovaných stavebních objektů. K dispozici je nově i reklamace na definiční bod parcely.
  Zveřejněno 6. 9. 2023
   
 • Po instalaci nové verze ISÚI do produkčního prostředí dne 7. 3. 2023 byla nasazena funkčnost (Ověřit v registrech) pro ověření počtu subjektů na adresních místech, viz kapitoly 4.3.3.6. a 4.6.3. v dokumentu ISÚI – příručka pro uživatele.
  Zveřejněno 10. 3. 2023
   
 • Upozorňujeme uživatele webových služeb RÚIAN (eGON služeb ISZR), že dne 31. 12. 2022 budou ukončeny vybrané webové služby. Od 1. 1. 2023 bude možné využívat pouze nové verze těchto služeb. Přehled ukončovaných služeb i se službami nahrazujícími je uveden na webu SZR.
  Zveřejněno 2. 12. 2022
   
 • Archiv všech novinek

VEŘEJNÝ DÁLKOVÝ PŘÍSTUP
K datům Registru územní identifikace, adres a nemovitostí (vyhledání prvků, ověření adresy, zobrazení mapy, výměnný formát).
APLIKACE PRO KONTROLU DAT
Prostřednictvím aplikace lze vyhledat chyby nebo podezření na chybně vedené údaje v RÚIAN.
UŽIVATELSKÁ PODPORA
Kontaktní formulář a telefonická podpora pro uživatele ISÚI a VDP.
REKLAMAČNÍ FORMULÁŘE
Formuláře umožňují externím uživatelům zadat reklamaci prvků vedených v RÚIAN.
logo Integrovaný regionální operační program

Projekt „Vybudování Registru územní identifikace, adres a nemovitostí a modernizace Informačního systému katastru nemovitostí ČÚZK" byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Registrační číslo projektu: CZ.1.06/1.1.00/03.05893.

Logo NPORozvoj projektu „Registru územní identifikace, adres a nemovitostí" je podpořen z Národního plánu obnovy.
Datum poslední aktualizace: 17.09.2021